Workshop STRESS MANAGEMENT

Stres je všudypřítomný…

Co je obsahem workshopu?

Stres je dobrý i špatný. Vždy záleží na množství stresu i způsobu jak se s ním vypořádáváme. Seznámíme se s praktickými technikami, které pomohou při jeho zvládání. Naučíme se rozpoznat stresové faktory, předcházet jim a hlavně jednoduše a efektivně relaxovat, abychom vyvážili shon každodenního života. Pokud jsme vystaveni stresu dlouhodobě, můžeme vyhořet. V současnosti to potkává stále více lidí. Na workshopu se dozvíte, co to syndrom vyhoření je, jak se projevuje, jaké jsou rizikové faktory, ale především jaké jsou možnosti prevence.

Lektor:

Adam Táborský založil projekt Terapie mezi stromy, kde propojuje přírodu a duševní zdraví. Zároveň působí jako psycholog v Psychiatrické nemocnici Bohnice, kde pracuje s lidmi, kteří mají hraniční poruchu osobnosti. Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně vystudoval jednooborovou psychologii. Zároveň zde vystudoval sociologii, politologii a veřejnou politiku. Během svých studií mimo jiné zavítal na University College London a Deakin University v Melbourne.

V současnosti se tématu přírody a duševního zdraví věnuje také v rámci své dizertační práce na VŠE. Od malička malička měl rád pohyb, a tak mimo přírodu své baterky dobíjí cvičením, během, otužováním a následně saunováním. Občas zajde na hodiny zpěvu, kde se také učí pokoře, protože mu donedávna byla hudba španělskou vesnicí.